70 zdarzeń drogowych w ubiegły weekend

0
232
SONY DSC

W ubiegły weekend na terenie miasta Katowice doszło aż do 67 zdarzeń drogowych w tym trzech wypadków. Do pierwszego zdarzenia doszło na ulicy Jana Pawła II. Kierująca pojazdem marki renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doszło do zderzenia z pojazdem marki peugeot. W tym zdarzeniu ucierpiała pasażerka pojazdu peugeot, doznała urazu lewego obojczyka.

Drugie zdarzenie miało miejsce na ulicy Zaopusta. Kierujący fordem potrącił kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta, która została poszkodowana w tym zdarzeniu doznała złamania nogi.

Do trzeciego zdarzenia doszło na ulicy Gliwickiej. Kierujący motocyklem podczas skręcania w lewo nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki Volkswagen doprowadził do zderzenia. W wyniku tego zdarzenia motocyklista odniósł obrażenia narządów wewnętrznych oraz złamał bark.

Oprócz wyżej wymienionych zdarzeń katowiccy policjanci wykryli aż 224 wykroczenia w ruchu drogowym. 72 kierowców dopuściło się przekroczenia dozwolonej prędkości a dwóm kierowcom policjanci byli zmuszeni odebrać prawo jazdy. Policjanci wydziału ruchu drogowego ponadto ujawnili dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazd bez uprawnień oraz zatrzymali 33 dowody rejestracyjne pojazdów.

Foto: Kamil Siupka 112Katowice