Katowiccy policjanci kolejny raz zatrzymali sprawców kradzieży auta

0
1464

Funkcjonariusze wydziału do zwalczania przestępczości samochodowej zajmują się sprawą kradzieży pojazdu marki renault, które zostało skradzione pod koniec listopada ubiegłego roku.

Dwóch obywateli Uzbekistanu, którzy studiują w Łotwie przyjechało do Polski w celu zakupu auta. W zakupie miał im pomóc kolega, który pracuje w Polsce. Auto zakupili na terenie małopolski, podczas pobytu w naszym kraju zamieszkali w jednym z katowickich hosteli.

Pewnego dnia wybrali się do sklepu na zakupy, wtedy obywatel Uzbekistanu pracujący w Polsce został w aucie a właściciele pojazdu udali się na zakupy. 27- latek wykorzystał sytuację i zdecydował się ukraść auto. Studenci, gdy wyszli z sklepu myśleli, że ich kolega oddalił się na chwile, jednak gdy z mężczyzną nie udało się nawiązać kontaktu zdecydowali się złożyć zawiadomienie o kradzieży. Katowiccy policjanci z komendy miejskiej policji ustalili, iż 27- latek przebywa w Koszalinie w jednym z hosteli, o pomoc w zatrzymaniu poprosili swoich koszalińskich kolegów. Koszalińscy policjanci po zatrzymaniu mężczyzny dokonali przeszukania pokoju, w którym przebywał. Podczas przeszukania ujawnili sfałszowaną umowę sprzedaży-kupna pojazdu zawartego między 27- latkiem a studentami.

Wobec sprawcy kradzieży został zastosowany dozór policyjny, zakazano mu opuszczanie kraju oraz został mężczyźnie odebrany paszport. Obywatelowi Uzbekistanu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności za kradzież oraz sfałszowanie umowy.