Prezentacja Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego

0
863

Pod koniec roku 2021 mieliśmy okazję przeprowadzić sesję zdjęciową nowego nabytku policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Katowic. Do śląskiego garnizonu policji trafiło 10 tego typu pojazdów i zostały one rozlokowane między innymi po komendach policji w Bielsku-Białej, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu, Zabrzu czy Komisariacie Autostradowym Policji w Gliwicach. Zakup radiowozów został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” oraz dofinansowany został z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego (APRD), bo tak nazywa się ten pojazd, wykorzystywany jest głównie przy obsłudze wypadków drogowych. Zabudowany został na podwoziu samochodu Volkswagen Crafter (2021) przez producenta zabudów AMZ. Pojazd posiada silnik o mocy 177KM oraz specjalistyczne wyposażenie do obsługi zdarzeń drogowych jak np. agregat prądotwórczy, dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, zestaw znaków drogowych czy parawan. Oświetlenie pojazdu (zarówno ostrzegawcze, jak i robocze) zostało wykonane w technologii LED. Na dachu w tylnej części pojazdu znajduje się rozkładana tablica LED, do wyświetlania komunikatów widoczna ze znacznej odległości nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, którą można obsługiwać zdalnie z tabletu oraz maszt oświetleniowy służący do dodatkowego oświetlania miejsca zdarzenia, by ułatwić prace policjantom. W środku pojazdu znajduje się miejsce do pracy biurowej, które bardzo przydaje się podczas obsługi różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Znajduje się tam m.in. drukarka, szuflady oraz szafki na dokumentacje, fotele, stoliki oraz oświetlenie na suficie czy lampki biurkowe.

Serdecznie dziękujemy Pani Rzecznik z KWP oraz KMP w Katowicach za zgodę na przeprowadzenie sesji, dziękujemy również obecnemu Panu Policjantowi za pomoc w realizacji, poświęcony czas, przekazane informację oraz miłą atmosferę.

Foto: Kamil Siupka, Jakub Pawlusek 112Katowice
Montaż nagrania: Dawid Moroń 112Katowice

Kopiowanie oraz edytowanie materiałów bez zgody redakcji zabronione

 

PODZIEL SIĘ