Zatrzymani za rozbój z użyciem noża

0
393

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego komendy miejskiej policji zatrzymali trzech obywateli Ukrainy, którzy dopuścili się rozboju z użyciem noża. 30 października 2021 roku w toalecie w jednym z katowickich centrum handlowych trzech napastników uderzyło oraz groziło nożem mieszkańcowi Katowic. Mieszkaniec Katowic został okradziony z portfela, w którym znajdowały się dokumenty, pieniądze oraz karty bankowe.

Policjantem się jest nawet po służbie. Funkcjonariusz pracujący nad tą sprawą podczas zakupów z rodziną rozpoznał mężczyznę podejrzanego o rozbój i niezwłocznie dokonał zatrzymania podejrzanego. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim 40 porcji dilerskich marihuany. Pozostali sprawcy zostali zatrzymani na terenie Śląska.

Mężczyźnie, który został zatrzymany przez policjanta po służbie, został nałożony areszt na czas trzech miesięcy. Wobec pozostałych sprawców został zastosowany dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Obywatelom Ukrainy grozi 12 lat pozbawienia wolności.