W dniu dzisiejszym około godziny 8.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Pijarskiej z Hierowskiego. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe w tym zastęp PSP 302s21 z katowickiej dwójki,  policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po dojeździe na miejsce Kierujący Działaniami Ratowniczymi (KDR) potwierdził, że na skrzyżowaniu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych.

Działania służb polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów z rozbitych pojazdów, uprzątnięciu jezdni, sprawdzeniu trzeźwości kierujących oraz przebadaniu przez przybyły na miejsce ZRM.

Jak podaje rzecznik KMP Katowice podkomisarz Agnieszka Żyłka ” Kierująca pojazdem marki VW Golf nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Seat w skutek czego doszło do kolizji , następnie pojazd ten uszkodził prawidłowo poruszający się pojazd marki Opel. W zdarzeniu tym po przebadaniu przez przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego nikt nie wymagał hospitalizacji. Kierująca pojazdem VW Golf została ukarana mandatem karnym za spowodowanie kolizji”

Kopiowanie oraz edytowanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

PODZIEL SIĘ