Wczorajszego popołudnia tj 06.12.2021 przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Owsianej. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe w tym dwa zastępy PSP 302s43, 641s22, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po dojeździe na miejsce Kierujący Działaniami Ratowniczymi (KDR) potwierdził, że na łuku drogi bus wypadł z drogi i są osoby poszkodowane stąd na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały kolejne dwa zespoły ratownictwa medycznego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyciągnięciu poszkodowanych z wraku pojazdu, udzieleniu pierwszej pomocy przed medycznej, usunięciu powalonego na drogę drzewa w skutek uderzenia busa.

Jak podaje rzecznik KMP Katowice podkomisarz Agnieszka Żyłka “Kierujący pojazdem marki Ford niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze w skutek czego bus wypadł z drogi uderzając w drzewo i wylądował w przydrożnym rowie. W pojeździe tym podróżowało łącznie pięć osób z czego dwie z nich zostały zabrane do szpitala w Katowicach oraz Mikołowie. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi policja.Na czas prowadzonych czynności ratunkowych ulica Owsiana została zablokowana i wyznaczono objazdy.”

Edytowanie, kopiowanie oraz wykorzystywanie informacji znajdujących się w materiałach bez zgody ich autora zabronione.

PODZIEL SIĘ