W piątek 19 listopada ok. godziny 14:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Świętochłowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku, w którym to tramwaj zderzył się z busem.

Kierowca białego Volkswagena Transportera skręcając w lewo z ulicy Bytomskiej w ulicę Powstańców Śląskich wymusił pierwszeństwo przejazdu rozpędzonemu tramwajowi linii 7, który to nadjechał od strony śródmieścia Świętochłowic. W wyniku tego zdarzenia tramwaj uderzył w busa, który to w efekcie uderzenia znalazł się na pobliskiej latarni. Oprócz licznych karetek, patroli policji oraz zastępów straży pożarnej ze Świętochłowic oraz Chorzowa do wypadku zostało także zadysponowane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyciągnięciu poszkodowanych z wraku pojazdu oraz zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mimo prób resuscytacji obywatel Ukrainy zmarł. Ucierpiały także osoby znajdujące się w tramwaju: motorniczy, któremu odłamki szyby wpadły do oczu oraz dwie pasażerki, które doznały potłuczeń; zostali oni zabrani do szpitala.

Na miejsce przybył także prokurator oraz biegli w celu ustalenia szczegółów tego wypadku. Ruch kołowy i tramwajowy na ulicy Bytomskiej został przywrócony w godzinach wieczornych.

FOTO oraz FILM :  Artur Lubojański 112Katowice